Czym zajmuje się firma Phoenix Contact?

Phoenix Contact jest międzynarodową firmą, która specjalizuje się w połączeniach elektrycznych i automatyce przemysłowej. Jej główna siedziba znajduje się w Niemczech, ale posiada biura na całym świecie. Phoenix Contact oferuje szeroką gamę produktów, takich jak styczniki, przekaźniki, czujniki i wiele innych, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle motoryzacyjnym, automatyce budynków i górnictwie. Każde przedsiębiorstwo przemysłowe musi nadążać za najnowszą i najdoskonalszą techniką. Phoenix Contact oferuje szeroką gamę produktów, które nadają się do różnych rodzajów przemysłu, takich jak motoryzacja, automatyka budynków i górnictwo. O jakim rodzaju przemysłu chcieliby się Państwo dowiedzieć więcej?

Automatyka przemysłowa – do czego służy? Gdzie jest stosowana?

Automatyka przemysłowa odnosi się do wykorzystania komputerów w celu sterowania maszynami lub procesami produkcyjnymi bez udziału człowieka. Może się to odbywać zdalnie (np. poprzez połączenie internetowe) lub poprzez podłączenie czujników i sterowników bezpośrednio do komponentów maszyny, aby działały one automatycznie na podstawie informacji z tych czujników. Jest to zazwyczaj tańsze niż stałe zatrudnianie pracowników, ponieważ maszyny nie potrzebują przerw i często pracują szybciej niż ludzie.

Dlatego też automatyka przemysłowa jest najczęściej stosowana w produkcji i procesach, które wymagają wielokrotnego wykonywania tych samych czynności. Na przykład, jeśli produkują Państwo samochody, oznacza to, że do spawania używa się robotów zamiast ludzi, którzy są ograniczeni przez swoją manualną sprawność i nie mogą pracować tak szybko. Jest to również powszechne w pakowaniu, gdzie maszyny automatycznie odbierają przedmioty z przenośników taśmowych lub przenoszą je na inne linie produkcyjne bez udziału człowieka.

Technologia automatyki przemysłowej opiera się zazwyczaj na zasadach takich jak robotyka, sztuczna inteligencja (AI) i mechanizmy uczenia maszynowego, które pozwalają komputerom uczyć się, jak najlepiej wykonywać pewne zadania z czasem przy mniejszym udziale człowieka

Czym zajmuje się Phoenix Contact?

Phoenix Contact Polska produkuje takie produkty jak styczniki, przekaźniki, czujniki i wiele innych, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, automatyka budynków i górnictwo

Każde przedsiębiorstwo przemysłowe musi nadążać za najnowszą i najlepszą technologią. Phoenix Contact oferuje szeroką gamę produktów dla różnych rodzajów przemysłu, takich jak motoryzacja, automatyka budynków i górnictwo. O którym rodzaju chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej?