Drobiazgi, w dobrym salonie barberskim.

Salon urody, stworzony dla mężczyzn. Coraz popularniejsze stają się salony fryzjerskie, gdzie głównym klientem są właśnie mężczyźni. Pomimo „nowości” salony stworzone z myślą o urodzie męskiej istniały już od bardzo dawnych czasów, a na nowo przeżywają swój renesans.

Zagranicą wszelkiej maści barbershop czy nawet pucybut pomimo spadku zainteresowania przez wiele lat, tak nigdy nie zniknęły z rynku. W Polsce jeszcze kilka lat temu można było wyczyścić i wywoskować buty u pucybutów, ale z powodu mentalności i „oceniania” wiele z tych zawodów przeszło do lamusa. Zapotrzebowanie na tego typu usługi nigdy nie zniknęło, ale przez społeczeństwo, które ocenia, wiele z zawodów przestało funkcjonować. Moda na nowoczesność i wyrzucanie by kupić nowe powoduje, że wiele wysokiej jakości produktów (i to nie wiele droższych) znika z rynku, a kto pamięta czasy jak jeansy mogły robić za linę by przeciągnąć samochód?

Tak takie drobne elementy stanowią historię, a niekiedy standard przez jaki oczekuje się wykonania usługi, w tym związanych właśnie z fryzjerem. Wraz z upływem czasu wiele takich standardowych elementów, które były wyznacznikiem jakości czy troski o klienta.

GABBIANO FOTEL BARBERSKI CORRADO CUPPER CZARNY

Dobry salon fryzjerski dla mężczyzn to nie tylko fotele barberskie, konsolety, czy inne meble kosmetyczne. Dobry wystrój poprawia samopoczucie i komfort nie tylko dla klienta, ale i efektywności pracy, tak nie stanowi on drobnych smaczków.

Smaczki te osoby starsze na pewno pamiętają, kiedy w Polsce maszynki automatyczne dopiero stawały się popularne, a cały proces strzyżenia odbywał się za pomocą nożyczek, czy brzytw.

Niegdyś noże do efilowania były standardem w salonach fryzjerskich, a maszynki do golenia, nie ważne z jak dużą ilością końcówek, nie zawsze pozwolą na bardziej precyzyjne strzyżenie, formowanie, czy stylizowanie. Bardzo często stosowany jest w salonach kosmetycznych dla kobiet, ponieważ pozwala na połączenia pasm włosów o różnych długościach oraz nadawania fryzurze lekkości.

Tak w przypadku brzytw, pozwala na bardzo precyzyjne czyszczenie skóry z owłosienia, gdzie zwykłe golarki, maszynki automatyczne, czy ręczne nie są wstanie dokładnie skrócić włosów, przez co zawsze „ten jeden” się trafi, przy którym spędza się znacznie większą ilość czasu. W przypadku brzytw, są znacznie trudniejsze w obsłudze i zawsze jest lepiej oddać się w ręce profesjonalisty, gdyż bardzo łatwo dla niewprawionych osób, jest zrobić krzywdę.

Wszelkie maszynki i golarki włosy tną na bardzo nierówne zakończenia włosów, przez co broda, która odrasta potrafi być bardzo kłująca. Tak po goleniu brzytwą włosy są delikatniejsze i znacznie rzadziej wchodzą pod skórę.

Bardzo istotnym detalem salonów fryzjerskich, również był talk, choć wiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia jego, tak o jego zastosowaniu już bardzo mało. Talk fryzjerski jest bardzo często niedoceniany, choć przed laty, fryzjer nie wyobrażał sobie pracy bez niego, w końcu łagodzi podrażnienie, usunięciu włosków oraz matuje skórę. Obecne dodatkowo mają bardzo przyjemny aromat i dają poczucie dobrej opieki. Kobiety bardzo często kochają go po debilacjach.