Pomysł na biznes w domu

Przy rozpoczynaniu przygody z biznesem najczęściej jest tak, że nie stać nas na wynajem lokalu pod biuro. Może się także zdarzyć, że będziemy musieli zmienić profil prowadzonej działalności gospodarczej, a lokal przenieść do mieszkania. W tej sytuacji przydatne będą przeprowadzki Warszawa.

Możemy zatem zacząć od biznesów, które można prowadzić z domu. Pomysł na biznes w domu – to w zasadzie kopalnia pomysłów, począwszy od bardzo prostych, po zaawansowane technologicznie. Najprostszym przykładem jest rękodzieło – jest to dobra opcja dla osób z artystyczną duszą, które owocami swojej pracy chcą się podzielić z innymi. Produkty rękodzielnicze możemy sprzedawać np. na specjalnie do tego dedykowanych portalach, taki jak amerykański etsy.com.

Pomysły średniozawanasowane to sprzedaż własnoręcznie wytworzonej żywności ekologicznej czy własnoręcznie wyhodowanych ziół. Do tej branży trzeba mieć wiedzę fachowa i spełnić rygorystyczne wymogi sanitarne i unijne.

Innym pomysłem jest projektowanie stron www czy szeroko rozumiane programowanie lub pozycjonowanie stron www. Gdy brak nam talentu informatycznego, można zająć się fotografią komercyjną, którą można sprzedawać na portalach oferujących zdjęcia.

Kolejna branża z możliwością pracy z domu to tłumaczenia na języki obce. Wskazane jest tu wykształcenie kierunkowe, poparte doświadczeniem, a klientów możemy zdobywać przez internet na całym świecie.

Pokrewną dziedziną jest copywriting – tworzenie wszelkiego rodzaju tekstów na strony internetowe, blogi itp. Potrzebne są tutaj umiejętności językowe, czyli tzw. „lekkie pióro”.

Przez internet możemy też prowadzić biuro podatkowe czy usługi doradcze – konieczne jest tu wykształcenie kierunkowe.

Inną koncepcją jest doradztwo techniczne w opanowanej przez nas branży.

Pomysłów można by mnożyć… Wszystkie jednak mają jedną wspólną cechę – wymagają od nas zdyscyplinowania i bardzo dobrej organizacji pracy. Jak zatem zorganizować miejsce pracy w domu? Ideałem byłoby osobne pomieszczenie, które możemy przekształcić na nasze biuro lub gabinet. Teraz trzeba je funkcjonalnie urządzić od podstaw. Zaczynamy od obszernego biurka i dobrego oświetlenia. Teraz pora na ergonomiczne krzesło biurowe. Pozostaje wstawić nam regały i szafy do poukładania naszych produktów czy materiałów do pracy.

Jeżeli musimy urządzić magazyn, np. na ręcznie wytwarzaną żywność ekologiczną, postępujemy zgodnie z zaleceniami Sanepidu i wytycznymi BHP.

Teraz pozostaje nam zarejestrowanie naszej działalności gospodarczej i reklama usług lub produktów.