Strzyżenie w salonach. Dlaczego lepiej oddać się w ręce profesjonalistów?

Strzyżenie włosów, czynność, która wydawałaby się prosta, gdzie można samodzielnie wykonać bez potrzeby odwiedzania fryzjera. Każdy mężczyzna przynajmniej raz na jakiś czas bierze maszynkę w dłoń i strzyże włosy, czy nawet brodę. Dla osób posiadających trochę dłuższe włosy, czynność ta wydaje się, łatwa, wygodna, gdzie w krótkim czasie można ogolić się na jeżyka. Tak osoby, o krótszym owłosieniu, czy zbyt dużą ilością nierówności na głowie mogą mieć trochę trudniej.

Owłosienie na głowie z jednej strony u mężczyzn jest „łatwiejsze”, tak bardzo często golenie się na „zero”, czy na lustro, może powodować lekką dysharmonię, z powodu uwypuklenia wszelkich nierówności, pomimo, że wszędzie włosy są tej samej długości. W towarzystwie osób, które mają „zmysł artystyczny” może zostać odebrane to jako „brak umiejętności dbania o wizerunek”, co często okazywane jest za pomocą szerokiej gamy min, czy uśmiechów. Ma to znaczący wpływ na utratę pewności siebie, a przez to zmniejszenie siły przebicia, tak niezbędnej przy prowadzeniu rozmów biznesowych, jak i wymaganych często przez pracodawcę.

Brak pewności siebie odbijać się może również u osób z ogromną wiedzą, gdyż są one świadome swojej niedoskonałości, wręcz takie osoby są bardziej podatne na wahania pewności siebie. A wszelkie niedoskonałości w aparycji, są bardzo często odbierane już na samym początku spotkania i towarzyszą przez cały czas trwania jego. Tak jedno spotkanie może nie mieć „wielkiego efektu”, ale w przypadku serii spotkań, z każdym kolejnym spotkaniem wydajność, czy umiejętność dotarcia do klientów jest coraz trudniejsza.

Kontrahenci bardzo często nie zwracają uwagę na wiedzę, ale właśnie wygląd rozmówcy, gdzie pomimo, oczekiwania jakości technicznej, to traktują rozmowę jako formę „pokazu mody”, gdzie wiedza może nie odgrywać znaczącej roli. Tak jak mężczyźni często kupują produkty z powodu tego, iż reklamują je ładne panie, tak kontrahenci nie patrzą na etykietę produktu, ale kto ten produkt sprzedaje.

Pomijając aspekt biznesowy zadbania o wygląd, oddanie się w ręce profesjonalisty i starannemu skróceniu włosów, bardzo często nadaniu owalności głowy, tak i odpowiednie skrócenie brody i polików nie tylko nada estetyki, ale pozwoli zadbać odpowiednio o cerę.

Domowe golenie, nawet najlepszymi maszynkami zawsze zostawi te kilka małych kosmyków, czy cebulek, gdzie dnia następnego całe golenie trzeba przeprowadzić jeszcze raz.

Tak fotele barberskie to nie tylko wygodny sposób spędzenia czasu i relaksu, ale właśnie zadbanie o odpowiednie pozbycie się owłosienia, gdzie dodatkowo mamy pewność, że włosy następnego dnia nie zaczną pojawiać się wysepkami, ale będzie to bardziej równomierne – co również przekłada się na estetykę, bo lepiej wygląda jak wszędzie rosną, niż miejsca które zwykle były niedokładnie zgolone.

Bardzo często, również domowy „salon piękności” bardzo często ma braki w odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn, gdzie zwykle posiadany jest płyn do mycia wszystkiego oraz pasta do zębów. Tak dbanie o włosy czy brodę, bardzo często wymaga dodatkowych akcesoriów. Broda, z czasem staje się twarda i mocno drażniąca, gdzie włosy stają się sztywne i w niektórych przypadkach przetłuszczona, a nawet zaplątana. Mężczyźni posiadają również różne cery, tak włosy mogą przetłuszczać się lub mocno stać się łamliwe, a zauważanie takich niedoskonałości, nie jest cechą tylko kobiet, ale i znajomych, czy potencjalnych klientów.

Stąd lepszym rozwiązaniem jest udanie się do salonu barberskiego, niż niekiedy dbanie w domowym zaciszu, a i nie zbankrutuje się, gdyż usługi tego typu są jak zawsze w przystępnej cenie. Wprowadzenie takiego nawyku regularnego odwiedzania salonu, również sprawi uśmiech na twarzy lepszej połówki, czy nawet na uzyskaniu pewności siebie, śmiałości w rozmowach, w końcu wygląd jest jedną z najważniejszych elementów dających właśnie pewność siebie.