Żadna praca nie hańbi, hańbi próżnowanie.

Ciężkie czasy niestety obecnie są, wiele firm zamknęło się, duża część uciekła zagranicę, bo nawet zarządzanie firmą na wschodzie jest łatwiejsze, niż w Polsce, gdzie raz firma może być otwarta, a tego samego dnia może okazać się, że nagle coś się zmieniło. Panuje chaos, panuje brak spójności, ale to każdy widzi. Więc nie skupiajmy się na tych na górze co wyprawiają bo tu nie ma co liczyć na poprawę.

Wiele osób choć pod ścianą, boi wykonać się pracy, którą uważają za hańbiącą, ale czy dbanie o dobro rodziny jest powodem do wstydu? W końcu „2 tygodnie w domach” trwa już rok, a czekanie jak będzie lepiej to może minie kolejne „2 tygodnie”. A do garnka trzeba mieć coś, bo wszyscy wokół mają ciężko i nie jest to wymówką by być jak inni.

Każda zapaść gospodarki, gdzie wiele firm upada, zamyka się lub ucieka zagranicę, choć smutne, jest również okazją, okazją do zainwestowania w siebie, swój rozwój i możliwe zbudowania z czasem dużej firmy.

Rozwiązanie to jest możliwe dla osób posiadających kapitał, znajomych, bądź zapał. Bez ciężkiej pracy i spróbowania nie osiągniemy nic, w końcu choć firm na rynku ubywa, tak nie ubywa konkurencji w poszczególnych branżach, wręcz przybywa. W końcu firmy zdały sobie sprawę z powagi bycia w internecie, choć sam fakt bycia jest tylko początkiem, bo jednak klient w jakiś sposób musi odnaleźć daną firmę z pośród setek innych stron, ale jak? Promocją, a to wymaga nakładu kapitału lub właśnie kontaktów, które pomogą rozwinąć się.

Bardzo trudno jest osiągnąć sukces nie posiadając choćby jednej z powyżej rzeczy. Ale czy czekanie na poprawę nie jest gorsze? Tak przynajmniej spróbować swoich sił można, nawet w tematykach, które uważamy za uwłaczające, a nie ważne jest czy sprzedawać będziemy fotele barberskie, czy meble od stolarza, bo okazać się mogło, że Nas sąsiad jest stolarzem. Wyjście do ludzi i poznanie najbliższego otoczenia, pozwoli nam nie tylko odżyć, ale też może przyniesie promyk inspiracji co wykonywać możemy. W końcu praca hańbi tylko wtedy kiedy tak uważamy.

Zawsze można spróbować swoich sił, z rzeczach, które były Naszą pasją, bo mogą okazać się dobrym źródeł dochodu. Ludzie nie przestali wydawać, ale skupili poszukiwania produktów i usług w internecie, choć odbija się to na ilości zleceń oraz zamówień, tak ludzie nie przestaną jeść, nie przestaną dbać o siebie, czy higienę (miejmy nadzieje), tak możemy również zainspirować innych by spróbowali swoich sił, byśmy zbudowali gospodarkę, niezależną, wolną, a przede wszystkim świadomą, że jeśli powstają trudności, możemy liczyć tylko na siebie.